Aukso kaina lombarde

Aukso kaina lombarde: nuo ko ji priklauso?

Nors aukso kaina lombarde yra nustatoma pagal tuo metu galiojančią aukso kainą pasaulinėje biržoje, tačiau ji gali priklausyti ir nuo to, kokiu pavidalu auksas yra parduodamas: superkami aukso papuošalai ir kiti dirbiniai, auksinės monetos, aukso luitai, ir t.t. Aukso kainą visuomet yra paprasta pasitikrinti neišeinant iš namų, tačiau galutinė pasiūlyta suma gali priklausyti ir nuo konkrečių parduodamų gaminių.

Šiek tiek istorijos

Auksas yra vertinamas jau nuo labai senų laikų, ir net pačiomis blogiausiomis sąlygomis jis vis tiek išliko vertingas. Nors aukso kaina lombarde tai pakyla, tai smunka į viršų, tačiau jis visuomet išlieka vienu iš brangiausių metalų. Auksinės monetos kaip atsiskaitymo priemonė naudojamos jau labai seniai: 1500 m. pr. Kr. buvo naudojamos auksinės monetos šekeliai, kurių svoris siekė 11,3 g. 1284 metais Venecijoje buvo išleistos auksinės monetos dukatai, kurios populiarumą išlaikė net 500 metų. Rinkoje įsitvirtinus popieriniams pinigams buvo nustatyti aukso standartai: pavyzdžiui, iki 1934 metų JAV buvo nustatyta 24 dolerių kaina už Trojos unciją (31,1034768 g) aukso. Nuo 1934 iki 1971 metų JAV piliečiams namuose buvo uždrausta laikyti auksą, tačiau jo kaina tuo metu smarkiai šoktelėjo į viršų – pasiekė 35 JAV dolerių ribą. Nuo to laiko aukso kaina tapo laisvai svyruojanti, ir iki dabar ji yra kasdien kintanti – tai priklauso nuo pasiūlos ir paklausos pusiausvyros.

Aukso kaina priklauso nuo prabos

Įvairaus aukso dirbinių praba gali labai skirtis, todėl tai turi poveikį ir aukso supirkimo kainai. Kuo didesnė yra aukso praba, tuo vertingesni ir aukso dirbiniai, taigi, tokio aukso kaina lombarde yra pati aukščiausia. Dažniausiai yra superkamas toks auksas, kurio praba yra 375, 583-585, 750, 850, ir t.t. Įprastai tokio aukso supirkimo kainas galima rasti lombardų nustatytuose kainynuose, todėl tai padeda paprasčiau orientuotis, kokia pinigų suma gali būti pasiūlyta.

Kokie aukso dirbiniai yra patys brangiausi?

Brangiausiai yra superkami aukso luitai, kurių praba įprastai yra 999.9. Aukso luitų kaina priklauso nuo to, kokia tuo metu vyrauja aukso kaina pasaulinėje biržoje, todėl parduoti gryną auksą visada galima pačia aukščiausia kaina (vis dėlto, aukso luitai turi būti nepažeistose pakuotėse, nes priešingu atveju superkamo aukso kaina gali būti mažesnė). Taip pat brangiai superkamos auksinės monetos bei kiti didelę prabą turintys gaminiai. Pasiūlę turimus aukso gaminius labai greitai galėsite sužinoti, kokia pinigų suma gali būti sumokėta, taigi, netrukus bus įvykdomas sandoris.

 

Paprasčiau nei ieškoti pavienių pirkėjų

Aukso kaina lombarde pardavėjui įprastai yra palanki, tad parduoti turimą auksą galima tikrai geromis sąlygomis. Nors kartais nusprendžiama ieškoti pavienių aukso gaminių pirkėjų, tačiau toks pasirinkimas pasiteisina tikrai ne visada: paieškos gali trukti pernelyg ilgą laiką, gali taip ir nepavykti susitarti dėl pardavimo laiko, ir t.t. Maža to, gana dažnose situacijose aukso pardavimas gali pareikalauti pernelyg didelių pastangų: suinteresuoti pirkėjai gali prašyti papildomų nuotraukų, gali užduoti daugybę klausimų, ir t.t. Net ir tuomet, jei suteiksite visą pirkėjus dominančią informaciją, tai nebūtinai garantuos, kad aukso pardavimas vyks tikrai sklandžiai. 

Taigi, jei siekiate, kad aukso gaminiai būtų parduodami kiek įmanoma greičiau ir sklandžiau, galite pasidomėti aukso kaina lombarde, ir galbūt būtent šis pasirinkimas bus pats palankiausias. Susitarti dėl aukso pardavimo galėsite gerokai greičiau, taigi, netrukus gausite tokią pinigų sumą, kurios yra vertas jūsų parduodamas auksas.     ;

 

Pradėti Kaip tai veikia?